- Wire Connectors
- Wire End Ferrules
- Wire Connectors
- Waterproof Enclosures
- T-Tap Wire Connectors
- Solder Seal Wire Connectors
- Push Connectors
- Mounting Carriers
- Lever Connectors
- Heat Shrink Spade Connectors
- Heat Shrink Ring Connectors
- Heat Shrink Fork Connectors
- Heat Shrink Butt Connectors
- Deutsch DT Contacts
- Deutsch DT Connectors
- Assortment Kits
- Ventilation
- Tools
- Tapes & Adhesives
- Switches
- Plumbing
- Lighting
- Hearing Protection
- Head Protection
- Hand Protection
- Fire & Gas Safety
- Filters & Cartridges
- Eye Protection
- Electrical
- Abrasives
Shop
Panasonic Swidget WI003UWA WIFI + Power-Out Module
SKU:
PANWI003UWA
$46.100
| Product Number: | WI003UWA (W=white) |
|---|---|
| Wireless Standard: | Wi-Fi 802.11g |
| Wireless Band: | 2.4 Ghz |
| Device Compatibility: | Amazon Alexa, Google Assistant and IFTTT |
| Device Upgrades: | OTA |
| LED Intensity Specification: | 1900mcd@20mA |
| Operation: | Automated illumination at loss of power |
| Max Run Time: | 1 hour |
| Charge Times: | 20%@5min, 80%@60min |
| Environmental: | Indoor installation only |
| Operating Temperature: | 14F to 104F (-10C to 40C) |
Panasonic Swidget WI004UWA WIFI + Motion Module
SKU:
PANWI004UWA
$46.526
| Product Number: | WI004UWA (W=white) |
|---|---|
| Wireless Standard: | Wi-Fi 802.11g |
| Wireless Band: | 2.4 Ghz |
| Device Compatibility: | Amazon Alexa, Google Assistant and IFTTT |
| Device Upgrades: | OTA |
| Detection Range : | 3m |
| Field of view: | 120 degrees |
| Vacancy Timer: | Adjustable between 1-60 minutes |
| Environmental: | Indoor installation only |
| Operating Temperature: | 14F to 104F (-10 °C to 40 °C) |
Panasonic Swidget WI005UWA WIFI + Temp / Humidity Module
SKU:
PANWI005UWA
$47.039
| Product Number: | WI005UWA (W=white) |
|---|---|
| Wireless Standard: | Wi-Fi 802.11g |
| Wireless Band: | 2.4 Ghz |
| Device Compatibility: | Amazon Alexa, Google Assistant and IFTTT |
| Device Upgrades: | OTA |
| Temperature Range: | -10 – 40 °C (+/- 1 °C {after calibration}) |
| Relative Humidity Range: | 0-100% {+/- 5% RH) |
| Environmental: | Indoor installation only |
| Operating Temperature: | 14F to 104F (-10 °C to 40 °C) |
Panasonic Swidget WI006UWA WIFI + Temp / Humidity / Motion Module
SKU:
PANWI006UWA
$55.849
| Product Number: | WI006UWA (W=white) |
|---|---|
| Wireless Standard: | Wi-Fi 802.11g |
| Wireless Band: | 2.4 Ghz |
| Device Compatibility: | Amazon Alexa, Google Assistant and IFTTT |
| Device Upgrades: | OTA |
| Detection Range : | 3m |
| Field of view: | 120 degrees |
| Vacancy Timer: | Adjustable between 1-60 minutes |
| Temperature Range: | -10 – 40 °C (+/- 1 °C {after calibration}) |
| Relative Humidity Range: | 0-100% {+/- 5% RH) |
| Environmental: | Indoor installation only |
| Operating Temperature: | 14F to 104F (-10 °C to 40 °C) |
Panasonic Swidget WI008UWA WIFI + Indoor Air Quality Module
SKU:
PANWI008UWA
$69.773
| Product Number: | WI008UWA (W=white) |
|---|---|
| Wireless Standard: | Wi-Fi 802.11g |
| Wireless Band: | 2.4 Ghz |
| Device Compatibility: | Amazon Alexa, Google Assistant and IFTTT |
| Device Upgrades: | OTA |
| Temperature Range: | -10 – 40 °C (+/- 1 °C {after calibration}) |
| Relative Humidity Range: | 0-100% {+/- 5% RH) |
| Air Pressure: | 300 – 1100 hPa (+/-2hPa) |
| Calculated IAQ: | 0 – 500 |
| Calculated TVOC: | 0- 1000 ppb (TBC) |
| Calculated eCO2 | 400 – 6000 ppm (TBC) |
| Environmental: | Indoor installation only |
| Operating Temperature: | 14F to 104F (-10 °C to 40 °C) |
PIP Caiman 2984 Goat Grain Hi-Vis Mechanics Gloves – Size 11 – XXL – Pair
SKU:
PIPGP2984/XXL
$29.115
Load more products
Loading...