- Wire Connectors
- Wire End Ferrules
- Wire Connectors
- Waterproof Enclosures
- T-Tap Wire Connectors
- Solder Seal Wire Connectors
- Push Connectors
- Mounting Carriers
- Lever Connectors
- Heat Shrink Spade Connectors
- Heat Shrink Ring Connectors
- Heat Shrink Fork Connectors
- Heat Shrink Butt Connectors
- Deutsch DT Contacts
- Deutsch DT Connectors
- Assortment Kits
- Ventilation
- Tools
- Tapes & Adhesives
- Switches
- Plumbing
- Lighting
- Hearing Protection
- Head Protection
- Hand Protection
- Fire & Gas Safety
- Filters & Cartridges
- Eye Protection
- Electrical
- Abrasives
Shop
WAGO 207-1332 Gelbox for 221 and 2773 12AWG Series
SKU:
WAG207-1332
$10.399
| Product Range: | 207 Series |
|---|---|
| Actuation type: | Locking system |
| Design: | Size 2 |
| Mounting type: | Flying leads |
| Protection type: | IPX8 |
| Suitable: | for 4 mm² splicing connectors |
| Permitted Combinations of Connectors and Gelbox: | 2 x 221-412 1 x 221-415 3 x 2773-402 2 x 2773-403 1 x 2773-405 1 x 2773-406 1 x 2773-408 |
| Available Size | Size 2 – 207-1332 |
WAGO 207-1333 Gelbox for 221 and 2773 12AWG Series
SKU:
WAG207-1333
$12.015
WAGO 207-1372 Gelbox for 221 Inline Series
SKU:
WAG207-1372
$12.094
WAGO 207-1373 Gelbox for 221 Inline Series
SKU:
WAG207-1373
$12.709
WAGO 207-1431 Gelbox for 221 10AWG Series
SKU:
WAG207-1431
$11.766
WAGO 207-1432 Gelbox for 221 10AWG Series
SKU:
WAG207-1432
$13.032
WAGO 207-1433 Gelbox for 221 10AWG Series
SKU:
WAG207-1433
$14.553
WAGO 210 Series 6pc Operating Tool Assortment
SKU:
NAA210-6
$71.425
WAGO 210-648 Operating Tool Insulated Shaft – 2.5 x 0.4 mm
SKU:
WAG210-648
$11.382
WAGO 210-657 Operating Tool Insulated Shaft – 3.5 x 0.5 mm
SKU:
WAG210-657
$10.914
WAGO 210-658 Operating Tool Insulated Shaft – 3.5 x 0.5 mm
SKU:
WAG210-658
$12.080
WAGO 210-719 Operating Tool Insulated Shaft – 2.5 x 0.4 mm
SKU:
WAG210-719
$11.897
WAGO 210-720 Operating Tool Insulated Shaft – 3.5 x 0.5 m
SKU:
WAG210-720
$11.740
WAGO 210-721 Operating Tool Insulated Shaft – 5.5 x 0.8 mm
SKU:
WAG210-721
$22.433
WAGO 221 Ex Series 24pc 10AWG Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAA221EX-24
$49.773
| Series: | 221 Series |
|---|---|
| Model: | NAA221EX-24 |
| 221-682: | 10 pcs |
| 221-683: | 8 pcs |
| 221-685: | 6 pcs |
| Type: | Ex Locations |
| Total Pieces: | 24 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 30A |
| Gauge: | 20-10 AWG |
| Strip Length: | 13mm/0.51 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | 24pc – 221EX-24 |
Load more products
Loading...