- Wire Connectors
- Wire End Ferrules
- Wire Connectors
- Waterproof Enclosures
- T-Tap Wire Connectors
- Solder Seal Wire Connectors
- Push Connectors
- Mounting Carriers
- Lever Connectors
- Heat Shrink Spade Connectors
- Heat Shrink Ring Connectors
- Heat Shrink Fork Connectors
- Heat Shrink Butt Connectors
- Deutsch DT Contacts
- Deutsch DT Connectors
- Assortment Kits
- Ventilation
- Tools
- Tapes & Adhesives
- Switches
- Plumbing
- Lighting
- Hearing Protection
- Head Protection
- Hand Protection
- Fire & Gas Safety
- Filters & Cartridges
- Eye Protection
- Electrical
- Abrasives
Shop
Satco S9620 9.5 Watt; BR30 LED; 105 deg. Beam Angle; 2700K; Medium base; 120 Volt; Dimmable
SKU:
SATS9620
$8.116
| Watts: | 9.5W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 65W |
| Volts: | 120V |
| Shape: | BR30 |
| Base: | Medium |
| ANSI Base: | E26 |
| Finish: | Frost |
| CCT (Kelvin): | 2700K |
| Temperature: | Warm White |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 750L |
| Beam Spread: | 105 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | Reflector |
| Lamp Type: | Reflector |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Wet |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
| Color Temperature | 2700K – S9620 |
Satco S9621 9.5 Watt; BR30 LED; 105 deg. Beam Angle; 3000K; Medium base; 120 Volt; Dimmable
SKU:
SATS9621
$8.116
| Watts: | 9.5W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 65W |
| Volts: | 120V |
| Shape: | BR30 |
| Base: | Medium |
| ANSI Base: | E26 |
| Finish: | Frost |
| CCT (Kelvin): | 3000K |
| Temperature: | Soft White |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 750L |
| Beam Spread: | 105 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | Reflector |
| Lamp Type: | Reflector |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Wet |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
| Color Temperature | 3000K – S9621 |
Satco S9622 9.5 Watt; BR30 LED; 105 deg. Beam Angle; 4000K; Medium base; 120 Volt; Dimmable
SKU:
SATS9622
$8.116
| Watts: | 9.5W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 65W |
| Volts: | 120V |
| Shape: | BR30 |
| Base: | Medium |
| ANSI Base: | E26 |
| Finish: | Frost |
| CCT (Kelvin): | 4000K |
| Temperature: | Cool White |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 750L |
| Beam Spread: | 105 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | Reflector |
| Lamp Type: | Reflector |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Wet |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
| Color Temperature | 4000K – S9622 |
Satco S9630 6.5 Watt; LED R20; 2700K; 107 deg. Beam Angle; Medium base; 120 Volt; Dimmable
SKU:
SATS9630
$6.801
| Watts: | 9.5W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 45W |
| Volts: | 120V |
| Shape: | R20 |
| Base: | Medium |
| ANSI Base: | E26 |
| Finish: | Frost |
| CCT (Kelvin): | 2700K |
| Temperature: | Warm White |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 525L |
| Beam Spread: | 107 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | Reflector |
| Lamp Type: | Reflector |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Wet |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
Satco S9639 16.5 Watt; LED BR40; 3000K; 103 deg. Beam Angle; Medium base; 120 Volt; Dimmable
SKU:
SATS9639
$10.745
| Watts: | 16.5W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 85W |
| Volts: | 120V |
| Shape: | BR40 |
| Base: | Medium |
| ANSI Base: | E26 |
| Finish: | Frost |
| CCT (Kelvin): | 3000K |
| Temperature: | Soft White |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 1200L |
| Beam Spread: | 103 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | Reflector |
| Lamp Type: | Reflector |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Wet |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
Load more products
Loading...