- Wire Connectors
- Wire End Ferrules
- Wire Connectors
- Waterproof Enclosures
- T-Tap Wire Connectors
- Solder Seal Wire Connectors
- Push Connectors
- Mounting Carriers
- Lever Connectors
- Heat Shrink Spade Connectors
- Heat Shrink Ring Connectors
- Heat Shrink Fork Connectors
- Heat Shrink Butt Connectors
- Deutsch DT Contacts
- Deutsch DT Connectors
- Assortment Kits
- Ventilation
- Tools
- Tapes & Adhesives
- Switches
- Plumbing
- Lighting
- Hearing Protection
- Head Protection
- Hand Protection
- Fire & Gas Safety
- Filters & Cartridges
- Eye Protection
- Electrical
- Abrasives
Shop
Satco S8519 45 Watt R20 Incandescent; Frost; 5000 Average rated hours; 280 Lumens; Medium base; 130 Volt
SKU:
SATS8519
$5.815
Satco S8525 40 Watt A15 Incandescent; Frosted; 2500 Average rated hours; 280 Lumens; Medium base; 130 Volt; 4-Pack
SKU:
SATS8525
$6.341
Satco S9383 6.5 Watt; LED MR16; 3000K; 40 deg. Beam Angle; GU10 base; 120 Volt
SKU:
SATS9383
$9.102
| Watts: | 6.5W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 50W |
| Volts: | 120V |
| Shape: | MR16 |
| Base: | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base: | GU10 |
| Finish: | White |
| CCT (Kelvin): | 3000K |
| Temperature: | Warm White |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 500L |
| Beam Spread: | 40 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | MR |
| Lamp Type: | MR |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Wet |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
Satco S9496 6.5 Watt; LED MR16 LED; 3000K; 40 deg. Beam Angle; GU5.3 base; 12 Volt AC/DC
SKU:
SATS9496
$10.745
| Watts: | 6.5W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 50W |
| Volts: | 12V |
| Shape: | MR16 |
| Base: | Bi Pin GU5.3 |
| ANSI Base: | GU5.3 |
| Finish: | Grey |
| CCT (Kelvin): | 3000K |
| Temperature: | Warm White |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 500L |
| Beam Spread: | 40 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | MR |
| Lamp Type: | MR |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -20C (-4F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Wet |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
Load more products
Loading...