- Wire Connectors
- Wire End Ferrules
- Wire Connectors
- Waterproof Enclosures
- T-Tap Wire Connectors
- Solder Seal Wire Connectors
- Push Connectors
- Mounting Carriers
- Lever Connectors
- Heat Shrink Spade Connectors
- Heat Shrink Ring Connectors
- Heat Shrink Fork Connectors
- Heat Shrink Butt Connectors
- Deutsch DT Contacts
- Deutsch DT Connectors
- Assortment Kits
- Ventilation
- Tools
- Tapes & Adhesives
- Switches
- Plumbing
- Lighting
- Hearing Protection
- Head Protection
- Hand Protection
- Fire & Gas Safety
- Filters & Cartridges
- Eye Protection
- Electrical
- Abrasives
Shop
Satco S4881 40 Watt A15 Incandescent; Frost; 2500 Average rated hours; 265 Lumens; Medium base; 130 Volt; Shatter Proof
SKU:
SATS4881
$6.407
| Watts: | 40W |
|---|---|
| Volts: | 130V |
| Shape: | A15 |
| Filament: | C-6 |
| Base: | Medium |
| ANSI Base: | E26 |
| Finish: | Frost |
| CCT (Kelvin): | 2700K |
| Temperature: | Warm White |
| CRI: | 100 |
| Lumens: | 265L |
| Beam Spread: | 360 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | Type A |
| Lamp Type: | Type A |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -25C (-13F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Damp |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
Satco S4885 250 Watt R40 Incandescent; Clear Heat; 6000 Average rated hours; Medium base; 120 Volt; Shatter Proof
SKU:
SATS4885
$15.674
Satco S4886 50 Watt R20 Incandescent; Frost; 2000 Average rated hours; 300 Lumens; Medium base; 120 Volt; Shatter Proof
SKU:
SATS4886
$8.116
Satco S49394 54 Watt LED HID Replacement; 5000K; Extended Mogul base; Type B Ballast Bypass; Economy Hi-Pro
SKU:
SATS49394
$53.137
| Watts: | 50W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 200W |
| Volts: | 120V-277V |
| Shape: | Corncob |
| Base: | Mogul Extended |
| ANSI Base: | EX39 |
| Finish: | White |
| CCT (Kelvin): | 5000K |
| Temperature: | Natural Light |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 7452L |
| Beam Spread: | 300 |
| Dimmable: | Non-Dimmable |
| Hours Rated: | 35000 |
| Product Category: | LED HID |
| Lamp Type: | LED HID |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 50/60Hz |
| Operating Temperature: | -25C (-13F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Damp |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
| DLC Approved: | No |
Load more products
Loading...