- Wire Connectors
- Wire End Ferrules
- Wire Connectors
- Waterproof Enclosures
- T-Tap Wire Connectors
- Solder Seal Wire Connectors
- Push Connectors
- Mounting Carriers
- Lever Connectors
- Heat Shrink Spade Connectors
- Heat Shrink Ring Connectors
- Heat Shrink Fork Connectors
- Heat Shrink Butt Connectors
- Deutsch DT Contacts
- Deutsch DT Connectors
- Assortment Kits
- Ventilation
- Tools
- Tapes & Adhesives
- Switches
- Plumbing
- Lighting
- Hearing Protection
- Head Protection
- Hand Protection
- Fire & Gas Safety
- Filters & Cartridges
- Eye Protection
- Electrical
- Abrasives
Shop
Satco S29819 15 Watt; A19 LED; Frosted; 2700K; GU24 base; 220 deg. Beam Angle; 120 Volt
SKU:
SATS29819
$8.773
| Watts: | 15W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 100W |
| Volts: | 120V |
| Shape: | A19 |
| Base: | Bi Pin GU24 |
| ANSI Base: | GU24 |
| Finish: | Frost |
| CCT (Kelvin): | 2700K |
| Temperature: | Warm White |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 1600L |
| Beam Spread: | 220 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | Type A |
| Lamp Type: | Type A |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -25C (-13F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Damp |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
| Available Options | 15 Watt – 2700K – GU24 base – S29819 |
Satco S29835 9.8 Watt; A19 LED; 2700K; Medium base; 220 deg. Beam Angle; 120 Volt
SKU:
SATS29835
$5.881
| Watts: | 9.8W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 60W |
| Volts: | 120V |
| Shape: | A19 |
| Base: | Medium |
| ANSI Base: | E26 |
| Finish: | Frost |
| CCT (Kelvin): | 2700K |
| Temperature: | Warm White |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 800L |
| Beam Spread: | 220 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | Type A |
| Lamp Type: | Type A |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -25C (-13F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Damp |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
| Available Options | 2700K – Medium base – S29835 |
Satco S29840 9.8 Watt; A19 LED; 2700K; GU24 base; 220 deg. Beam Angle; 120 Volt
SKU:
SATS29840
$6.801
| Watts: | 9.8W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent: | 60W |
| Volts: | 120V |
| Shape: | A19 |
| Base: | Bi Pin GU24 |
| ANSI Base: | GU24 |
| Finish: | Frost |
| CCT (Kelvin): | 2700K |
| Temperature: | Warm White |
| CRI: | 80+ |
| Lumens: | 800L |
| Beam Spread: | 220 |
| Dimmable: | Yes-Dimmable |
| Hours Rated: | 25000 |
| Product Category: | Type A |
| Lamp Type: | Type A |
| Technology: | LED |
| Operating Frequency: | 60Hz |
| Operating Temperature: | -25C (-13F) to +45C (+113F) |
| Safety Listing: | cULus – Certified; cULus – Listed |
| Location Rating: | Damp |
| RoHS Compliant: | Yes |
| FCC Compliant: | Yes |
| Available Options | 2700K – GU24 base – S29840 |
Satco S3012 60 Watt G40 Incandescent; Clear; 4000 Average rated hours; 580 Lumens; Medium base; 120 Volt
SKU:
SATS3012
$7.787
Satco S3120 20 Watt; Halogen; T3; Clear; 2000 Average rated hours; 300 Lumens; Bi Pin G4 base; 12 Volt
SKU:
SATS3120
$5.211
Load more products
Loading...