WAGO 221 Series 78pc Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAA221-78
| Series: | 221 Series |
|---|---|
| Model: | NAA221-78 |
| 221-412: | 34 pcs |
| 221-413: | 26 pcs |
| 221-415: | 18 pcs |
| Total Pieces: | 78 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 20A |
| Gauge: | 24-12 AWG |
| Strip Length: | 11mm/0.43 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | 78pc – 221-78 |
WAGO 221 Series 80pc Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAA221-80
| Series: | 221 Series |
|---|---|
| Model: | NAA221-80 |
| 221-412: | 40 pcs |
| 221-413: | 25 pcs |
| 221-415: | 15 pcs |
| Total Pieces: | 80 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 20A |
| Gauge: | 24-12 AWG |
| Strip Length: | 11mm/0.43 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | 80pc – 221-80 |
WAGO 221 Series 90pc Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAA221-90
| Series: | 221 Series |
|---|---|
| Model: | NAA221-90 |
| 221-2401: | 25 pcs |
| 221-412: | 25 pcs |
| 221-413: | 25 pcs |
| 221-415: | 15 pcs |
| Total Pieces: | 90 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 20A |
| Gauge: | 24-12 AWG |
| Strip Length: | 11mm/0.43 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | NAA221-90 |
WAGO 221 Series Green Range 36pc Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAAG221-36
| Series: | 221 Series |
|---|---|
| Model: | NAAG221-36 |
| 221-422: | 16 pcs |
| 221-423: | 12 pcs |
| 221-425: | 8 pcs |
| Total Pieces: | 36 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 20A |
| Gauge: | 24-12 AWG |
| Strip Length: | 11mm/0.43 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | NAAG221-36 |
WAGO 221 Series Green Range 80pc Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAAG221-80
| Series: | 221 Series |
|---|---|
| Model: | NAAG221-80 |
| 221-422: | 40 pcs |
| 221-423: | 25 pcs |
| 221-425: | 15 pcs |
| Total Pieces: | 80 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 20A |
| Gauge: | 24-12 AWG |
| Strip Length: | 11mm/0.43 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | NAAG221-80 |
WAGO 221-2401 20pc Inline Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAA2401-20
| Series: | 221 Series |
|---|---|
| Model: | NAA2401-20 |
| 221-2401: | 20 pcs |
| Total Pieces: | 20 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 20A |
| Gauge: | 20-12 AWG |
| Strip Length: | 11mm/0.43 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | 20pc – 2401-20 |
WAGO 221-2401 48pc Inline Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAA2401-48
| Series: | 221 Series |
|---|---|
| Model: | NAA2401-48 |
| 221-2401: | 48 pcs |
| Total Pieces: | 48 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 20A |
| Gauge: | 20-12 AWG |
| Strip Length: | 11mm/0.43 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | 48pc – 2401-48 |
WAGO 221-2401 80pc Inline Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAA2401-80
| Series: | 221 Series |
|---|---|
| Model: | NAA2401-80 |
| 221-2401: | 80 pcs |
| Total Pieces: | 80 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 20A |
| Gauge: | 20-12 AWG |
| Strip Length: | 11mm/0.43 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | 80pc – 2401-80 |
WAGO 2773 Series 58pc Push In Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAA2773-58
| Series: | 2773 Series |
|---|---|
| Model: | NAA2773-58 |
| 2773-402: | 22 pcs |
| 2773-404: | 16 pcs |
| 2773-406: | 12 pcs |
| 2773-408: | 8 pcs |
| Total Pieces: | 58 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 20A |
| Gauge: | 20-10 AWG |
| Strip Length: | 13mm/0.51 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | 58pc – 2773-58 |
WAGO 2773 Series 75pc Push In Compact Splicing Wire Connectors Assortment
SKU:
NAA2773-75
| Series: | 2773 Series |
|---|---|
| Model: | NAA2773-75 |
| 2773-402: | 25 pcs |
| 2773-403: | 25 pcs |
| 2773-404: | 25 pcs |
| Total Pieces: | 75 pcs |
| Rated Voltage: | 600V (1000V signs & fixtures) |
| Rated current: | 20A |
| Gauge: | 20-10 AWG |
| Strip Length: | 13mm/0.51 in |
| Maximum Operating Temperature: | 105 ⁰C |
| Connectable Conductor Material: | Copper |
| Insulation Material: | Polycarbonate (PC) |
| Available Pack Size | 75pc – 2773-75 |
WAGO 3pc Gelbox for 221 Series 10 AWG Connectors Assortment
SKU:
NAA207-3
WAGO 4pc Gelbox for 221 and 2773 Series Connectors Assortment
SKU:
NAA207-4
WAGO 7pc Gelbox for 221 Series 10 AWG Connectors Assortment
SKU:
NAA207-7