GTIN: 76308928698
Category: Electrical
3M 17007-S6NA Command Broom Gripper, White/Gray – 6 Pack
$1.000
Available on backorder
DAMAGE-FREE HANGING- Broom Gripper is great for neatly storing your brooms when not in use. Push broom handle into Command Broom Gripper for easy storage and pull it out when ready to use
NO TOOLS REQUIRED- Hang a Command Broom Gripper in the mud room, laundry room and closet. Forget about nails, screws and tacks, Command Products are fast and easy
STRONG AND VERSATILE- Uses Command Adhesive to hold strongly on a variety of surfaces, including paint, wood, tile and more. Removes cleanly – no holes, marks, or sticky residue
Brand
3M
3M™ is a global leader in personal protective equipment (PPE), industrial safety products, and workplace innovation solutions. With over a century of expertise and a portfolio of more than 60,000 products, 3M serves critical sectors across construction, manufacturing, healthcare, automotive, and electrical industries.
Renowned for quality and performance, 3M develops certified safety gear, industrial adhesives and tapes, respirators, ear protection, protective eyewear, and abrasives—designed to meet the highest safety standards and increase on-the-job efficiency.
As an official Canadian distributor, we are proud to offer genuine 3M™ products backed by expert support, competitive pricing, and fast nationwide delivery.
RELATED PRODUCTS
Arlington 931NM AnyBODY Non-Metallic Conduit Body – 3/4″
SKU:
ARL931NM
$11.946
Arlington 934 AnyBODY Metallic LB Conduit Body – 1-1/2″
SKU:
ARL934
$80.990
| Weight: | 2.300 lbs/each |
|---|---|
| Height: | 8.550″ |
| Width: | 4.020″ |
| Color: | Silver |
| Material(s): | Copper-Free Aluminum |
| Conduit Type: | Threaded IMC or Rigid and Set-Screw EMT |
| NEC Compliance: | Section 314.16 (c) (2) of the 2014 NEC |
| Trade Size: | 1-1/2″ |
| Volume: | 32.30 Cubic Inches |
| Comes With: | (3)Threaded Flanges (4)Cover Plates (1)Aluminum Body (1)Access Cover Gasket (1)Access Cover |
| Available Size | 1-1/2″ – 934 |
Arlington 935 AnyBODY Metallic LB Conduit Body – 2″
SKU:
ARL935
$139.811
| Weight: | 3.450 lbs/each |
|---|---|
| Height: | 10.730″ |
| Width: | 4.670″ |
| Color: | Silver |
| Material(s): | Copper-Free Aluminum |
| Conduit Type: | Threaded IMC or Rigid and Set-Screw EMT |
| NEC Compliance: | Section 314.16 (c) (2) of the 2014 NEC |
| Trade Size: | 2″ |
| Volume: | 69.50 Cubic Inches |
| Comes With: | (3)Threaded Flanges (4)Cover Plates (1)Aluminum Body (1)Access Cover Gasket (1)Access Cover |
| Available Size | 2″ – 935 |
Arlington 937 AnyBODY Metallic LB Conduit Body – 3″
SKU:
ARL937
$358.241
| Weight: | 8.300 lbs/each |
|---|---|
| Height: | 14.340″ |
| Width: | 6.400″ |
| Color: | Silver |
| Material(s): | Copper-Free Aluminum |
| Conduit Type: | Threaded IMC or Rigid |
| NEC Compliance: | Section 314.16 (c) (2) of the 2014 NEC |
| Trade Size: | 3″ |
| Volume: | 175.50 Cubic Inches |
| Comes With: | (3)Threaded Flanges (4)Cover Plates (1)Aluminum Body (1)Access Cover Gasket (1)Access Cover |
| Available Size | 3″ – 937 |
Arlington FBS1423 Steel One Box 2-3/8 box depth
SKU:
ARLFBS1423
$21.391
| Weight: | 0.835 lbs/each |
|---|---|
| Height: | 4.250″ |
| Width: | 3.572″ |
| Color: | Silver |
| Material(s): | Steel |
| Cubic Inches: | 23.0 |
| Style: | 2-3/8″ Box Depth/ Mounts on Side of Joist |
| Trade Size: | 23.0 cu. in. |
| Comes With: | (1)NM Cable Connector (1)Box (2)#10-32 x 7/8″ Long Screws (3)#10-16 x 2″ Long Screws |
| Available Options | 2-3/8″ Box Depth – FBS1423 |
